kalendarz adwentowy

Kalendarz Adwentowy – Odliczanie do świąt

 Czym jest Kalendarz Adwentowy? 

Adwent w tradycji chrześcijańskiej to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Składa się na niego 4 niedziele przed 25 grudnia. Zacząć się może zarówno 27 listopada jak i 3 grudnia, więc możne trwać od 23 do 28 dni. 

Idea Kalendarza Adwentowego trafiła do mnie niedawno, bo chyba w zeszłym roku. Oczywiście spotykałam wcześniej bombonierki z czekoladką na każdy dzień grudnia przed świętami, jednak z kalendarzem z prawdziwego zdarzenie nie miałam styczności. Dopiero jak odkryłam blogosferę, to trafiło do mnie wiele ciekawych pomysłów na celebrowanie grudniowej codzienności. Między innymi zobaczyłam Kalendarze Adwentowe, które mnie zachwyciły.

kalendarz adwentowy

W tym roku postanowiłam stworzyć własny kalendarz adwentowy, żeby sobie umilić czas przed świętami. 

Jak powstał mój kalendarz adwentowy?

Pomysł na mój kalendarz adwentowy podpatrzyłam u Kasi z bloga worqshop.pl, jednak ja ten pomysł znacznie uprościłam. To co jest wspólne to umiejscowienie kalendarza na dekoracyjnej, metalowej siatce. 

Poza siatką do wykonanie najważniejszej części kalendarza tj. zapakowania 24 niespodzianek na każdy dzień przed świętami użyłam: papierowych torebek śniadaniowych z marketu i klamerek z numerkami 1 – 24 z Tigera. W torebkach ukryłam słodkości i karteczki z pomysłami, zadaniami na każdy dzień. 

Chyba jednak coś pomyliłam, bo na koniec zostały mi dwie karteczki, które trafiły do dnia nr 1. Jest więc szansa, że któregoś dnia zadania nie będzie. 

Do zapisania zadań użyłam wydrukowanych etykietek od FamilyPartraits, które świetnie się sprawdziły.  Żeby nie było zbyt monotonnie  na niektóre torebki przykleiłam kolorowe, który został po zeszłorocznym Grudniowniku. Za pomocą klamerek z numerkami przypięłam też kokardki z czerwonej i złotej wstążki. Oczywiście wstążki miałam gdzieś upchnięte u czeluściach z przydasiami.  

kalendarz adwentowy

Zarówno słodycze jak i zadania dodawałam losowo wiec czekają mnie rożne niespodzianki. W prawdzie wiem czego mogę się spodziewać, jednak nie wiem kiedy.  Dlatego z niecierpliwością będę czekała na każdy poranek, by móc sprawdzić jaką niespodziankę dla siebie przygotowałam w moim kalendarzu adwentowym na ten dzień. 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *