Kreatywny grudzień – kilka pomysłów na czas przed świętami.

Kreatywny grudzień to mój pomysł na umilenie sobie czasu oczekiwania na święta. W tym niełatwym roku, kiedy wiele typowych przedświątecznych atrakcji będzie niedostępnych, a czas spędza się głownie w domu postanowiłam zaproponować kilka rzeczy, które mogą umilić ten czas.

Kalendarz adwentowy DIY – wersja 2020

Kalendarz adwentowy to wspaniały sposób, żeby umilić sobie grudzień i czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Kalendarze z każdym rokiem zyskują popularność. Najprostsze, znane od lat, z czekoladką w okienku można kupić w każdym sklepie. Są też dostępne zestawy do samodzielnego wykonania, albo kalendarze tematyczne u różnych firm. Wystarczy poszukać, albo stworzyć samodzielnie kalendarz, który nas nie zawiedzie, żadnego dnia, bo sami wypełnimy go wybranym drobiazgami lub słodyczami.

Kreatywny grudzień - herbatka z Ploteczkarni
Kreatywny grudzień - twórczy nieład
Kreatywny grudzień  - zadanie z kalendarza i prezent

Kiedyś już pokazywałam jak robiłam swój prosty kalendarz adwentowy z papierowych torebek. W tym roku realizuję kolejny pomysł. Miałam zamiar powiesić ten sam co przez ostatnie lata, ale zamarzył mi się kalendarz z herbatami. A skoro herbaty smakowe kupuję tylko w Ploteczkarni, to poprosiłam Kasię – właścicielkę herbaciarni przy Chmielnej w Warszawie, żeby mi przygotowała próbki różnych smaków. A do herbat dostałam jeszcze 24 pudełeczka, które postanowiłam w tym roku wykorzystać. I mimo, że użyję kilku rzeczy, które mam z poprzednich lat, to spodziewam się zupełnie innego efektu.

pudełeczka tekturowe do kalendarza adwentowego
Kreatywny grudzień - pudełeczka do kalendarza
Kalendarz adwentowy

Grudniownik

December Daily to koncept, który przybył do na zza oceanu. Jest to rodzaj kreatywnego albumu ze zdjęciami i innymi wspomnieniami z każdego dnia grudnia. Pisałam już kiedyś o takim albumie. W tym roku też planuję taki zrobić. Będzie motywacja do szukania i tworzenia miłych momentów.

Grudniownik i kreatywny grudzień w planerze pełnym czasu

Grudniowe Bingo

To pomysł, który może łączyć się poprzednimi. Chodzi o narysowanie sobie planszy jak do gry w bingo i wpinania w nią pomysłów jak o siebie zadbać, albo co ciekawego można zrobić w czasie oczekiwania na święta. Można wpisać tam różne pomysły na kreatywny grudzień.

Kreatywny grudzień - grudniowe bingo w planerze pełnym czasu i obrazki akwarelowe.

Jedno zdjęcie dziennie

Jedno zdjęcie dziennie w poszukiwaniu ulotnych chwil i grudniowych atrakcji. Ja postanowiłam rozwinąć sobie ten projekt na nadchodzący rok, a przynajmniej 6 miesięcy. Już kiedyś chciałam wziąć udział w wyzwaniu 365 dni, ale nie zaczęłam, teraz jest dobra okazja. Jeśli prze pół roku zaczynając od 1 grudnia zrobię 1 zdjęcie dziennie, to w czerwcu kupię sobie nowy aparat w nagrodę. Przy okazji poćwiczę i pouczę się fotografii.

Patrząc na sytuację w kraju pod koniec 2020 roku czasami może być ciężko znaleźć te dobre i pozytywne momenty. Projekt, jedno zdjęcie dziennie może pomóc. Dzięki temu, że będzie gdzieś na skraju świadomości więcej zobaczymy, bardziej skupimy się na tym co warto zauważyć i zapamiętać.

Planowanie Nowego Roku

Do tego dodam jeszcze tworzenie planów i wizji na rok 2021. W grudniu jako inspiracja posłuży mi najpiękniejsza książka jaką ostatnio widziałam “Bullet journal bez tajemnic” Kasi Mıstaçoğlu , którą można kupić w sklepie Pani Swojego Czasu wraz ze wszystkimi akcesoriami potrzebnymi do rozpoczęcia kreatywnego planowania po swojemu.

Kreatywny grudzień - Bullet Journal bez tajemnic i planer pełen czasu.

Kreatywny grudzień start – czas na zimowe przyjemności

Można z tych pomysłów wziąć sobie wszystkie, i stworzyć za ich pomocą wspomnieniowy album, można wziąć tylko jeden lub dwa elementy i dobrze bawić się przed świętami. A można sobie odpuścić i przeżyć grudzień po swojemu, bez żadnych konkretnych planów.

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *