Slowpresso

Okruchy radości – co mi sprawia radość

Radość, to podobnie jak szczęście, coś czego wiele osób poszukuje w życiu. Ja lubię szukać małych radości w codzienności.

Moja przyjaciółka dawno temu napisała krótki wiersz:

“Jest taki mały sposób na szczęście:
Mieć w ustach smak pomarańczy.
Gorzej jest z tymi, co ich nie lubią”

Te słowa od razu zapadły mi w pamięć. Pierwszy wers tego wierszyka często mi później towarzyszył i inspirował mnie do szukania małych radości w życiu i każdego dnia.

#100happydays – 100 dni radości

Kilka lat temu, kiedy zaczynałam swoją przygodę z Instagramem moją uwagę zwróciła akcja #100happydays. Ten hasztag ma obecnie kilkadziesiąt milionów postów. Zabawa polega na tym, żeby każdego dnia, przez 100 dni publikować zdjęcie czegoś, co w danym dniu sprawiło nam radość. Historia, która za tym stoi mówi, że akcje zapoczątkował mieszkaniec Ukrainy, który w pewnym momencie swojego życia był bardzo nieszczęśliwy. Jego przyjaciele, chcieli mu pomóc i pokazać, że ma wiele powodów do radości, tylko musi je zauważyć. I tak zaczął publikować w mediach społecznościowych zdjęcia rzeczy i sytuacji, które sprawiły mu radość danego dnia. Co ciekawe przyłączyły się do niego kolejne osoby, które postanowiły szukać szczęścia i radości w codzienności. Też brałam udział w tej zabawie i widziałam jej pozytywne efekty.

okruchy radości - poranna kawa

Praktyka wdzięczności – szukanie radości w codzienności

Mam taki mały wieczorny rytuał, który polega na tym aby podziękować za 3 rzeczy, za które zdarzyły się danego dnia. Mam swój kreatywny “Dziennik – Wdzięcznik”, w którym oprócz spisania rzeczy, za które danego dnia chcę podziękować robię fragment rysunku. Na jednej stronie zapisuje wdzięczność, na drugiej rysuje. To też jest takie moje codzienne podsumowanie radości.

Okruchy radości - slowpresso - kolekcja

Radość w codzienności

Lubie mieć wokół siebie rzeczy, które sprawiają mi radość. Zestaw do parzenia kawy – Slowpresso, świeże kwiaty w wazonie, wygodne siedzisko na balkonie lub hamak do czytania książki, nowe kwiatki w doniczkach, sezonowe dekoracje i wiele innych rzeczy.

okruchy radości - kwiaty w wazonie

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *